Yazar / İçerik Oluşturucusu / Editör

Compartir en Twitter
Facebook
LinkedIn
Imagen oferta de trabajo de redacción

Título de la oferta: Yazar / İçerik Oluşturucusu / Editör

Categoría: Redacción

Empresa: O Belde

Bünyesinde yayımlanan çeşitli kültür sanat, fikir ve edebiyat yazıları ile, dahası gittikçe büyüyen forumuyla O Belde (obelde.com), bir melaz– i hülyadır.

Sizden neler bekliyoruz?

Dendiği üzere kültür sanat, fikir ve edebiyat adı altında ve sadece bunlarla sınırlı kalmamak üzere film, dizi, kitap incelemeleri, eleştirileri, haberleri, listeler, makaleler ve sair içerikler oluşturacak kimseler arıyoruz. Alanın geniş tutulduğunu, lakin belli bir istikamette gidildiğini anlayabiliyorsunuzdur.

Genel kaideler de olsa bize has bazı şartlarımız var:

  1. Sevmek: İçerik olsun, torba dolsun değil, onun yerine takip ettiğiniz, araştırmaktan zevk aldığınız ve hoşunuza giden konularda içinize sinen içerikler oluşturmanızı istiyoruz.
  2. SEO: Biliyorsunuzdur, bilmiyorsanız kısaca arama motoru optimizasyonudur. Yazınızın başta Google olmak üzere arama motorları tarafından iyi algılanmasını sağlar. Dikkat edilecek belli hususları vardır; bilmiyorsanız da öğrenmesi zor değil. Zati bunun için bir araç kullanılıyor ve bununla ilgili genel ve birebir eğitimler de olacak. SEO’ya riayet olmazsa olmaz.
  3. Türkçe: Ana lisanı Türkçe diye onu bildiğini zanneden ve aslında lisanından haberi olmayan kimseleri istemiyoruz. Tabii ki en mühim olanı onu düzgün ve akıcı üslupla, kaidelerine riayet ederek kullanmaktır.
  4. İstikrar: Elbette misafir yazar da kabul ediliyor, lakin bir O Belde yazarı olmanın esası istikrarlı içerik üretmektir.
  5. Orijinal: Telif ihlali en çirkin gördüğümüz ve kanunen de büyük bir suç olan istemediğimiz bir şeydir. Sizden kendi yazdığınız, bu benim yazım diyebileceğiniz işler üretmenizi istiyoruz. Diğer yandan yazılarınızı DMCA koruması veya çeşitli yöntemlerle koruyoruz. Lakin korumaların en büyüğü ve en etkilisi Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hep arkanızdadır. Hiç şakası yok.
  6. Kalite: Kendinizi Google’da arama yapmış ve yazınıza tıklamış bir kullanıcı yerine koyun. Size o yazıyı okumağı devam ettiren şey ne olurdu? Elbette onun kalitesi. Sizden “iyi yazı” istiyoruz. Üslubun ciddiyetini de buna kattığımızı eklemek lazımdır.
  7. Bilgisayar Kullanımı: Akıllı telefon icat oldu, mertlik bozuldu. Yazınızda kullanacağınız fotoğrafları seçmek, düzenlemek, kapak resimleri oluşturmak, belki daha mühimi araştırmak ve tabii yazmak… Bilgisayar şart mı derseniz? %90 evet.

Çok defa duyurularda ihmal edilen bir kaidedir: Şiir, hikaye, deneme, tefrika gibi edebi türler ile tartışma konuları, sorular ve blog tarzı içerikler sadece O Belde’nin forumunda paylaşılabilir. O Belde forumu üst düzey üslup seviyesi ve buna nazaran samimi ortamı ile yine kültür sanat, fikir ve edebiyat alanlarında tartışmaların yapıldığı, mensuplarının eserlerini sunduğu ve bu eserlerin yine mensupları tarafından eleştirildiği bir yer olması ve daha birçok nimeti ile O Belde’nin vazgeçilmez bir parçasıdır. Lakin buradaki mevzu o değil.

Peki bir ücret alacak mıyım?

İş gönüllülük esasına dayanıyor, lakin birkaç fikrimiz var: Firmaların O Belde’ye vereceği sponsorluklardan elde edilen ücretin belli kriterlere göre yazarlara pay edilmesi, sizin mevcut veya gelecekte olabilecek kitap, albüm gibi eserlerinizin yazılarınızdan sonra otomatik reklamının yapılması… Diğer yandan iş gerçekten büyürse bir ofis açmak ve maaş bağlamak veya yazı başı ücret vermek söz konusu.

Tamam, nasıl başvurabilirim?

Sizden evvela O Belde’de ilk yazınız olacakmış gibi içeriğinizi hazırlamanızı istiyoruz. Daha sonra onu PDF veya Word formatında kaydedin ve bu dosyayı aşağıdaki bağlantıdaki formla birlikte bize gönderin.

Yazı Gönderme Formu: https://forms.gle/ePVQekR5hV3N4jPE8

Başvurunuz en kısa zamanda değerlendirilecek ve müspet cevaplarda geri dönüş yapılacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Tumblr
Mix

Social Media Editor
WebMD

Medscape, a division of WebMD, develops and hosts physician portals and related mobile applications that make it easier for physicians and healthcare professionals to access clinical reference sources […]

VER TELETRABAJO »

Nieuws redacteur
HardwareInfo

Vind je het leuk om bezig te zijn met het laatste nieuws op het gebied van computerhardware en technologie. Bij Hardware Info zijn we op zoek naar nieuwsredacteuren die ons actieve team kunnen aanvull […]

VER TELETRABAJO »

Editor
HQ Products

Basically, the candidate, who has this job, will be responsible for adding products onto the Amazon seller account. We will provide the stuff and train you. You will be using Excel file to add the pro […]

VER TELETRABAJO »

Senior Editor, Guides
IGN Entertainment

Description Senior Editor, Guides Our team is seeking a new member who can expand IGN’s game strategy guides by leading our coverage of popular and trending games. IGN’s editorial team is made […]

VER TELETRABAJO »

Temas del foro...